Tłumaczenia Symultaniczne z Televic

Tłumaczenie symultaniczne polega na tłumaczeniu wypowiedzi prelegenta w czasie rzeczywistym (na bieżąco). Jest to najpopularniejszy tryb tłumaczenia stosowany w debatach wielojęzycznych podczas kongresów, konferencji, seminariów, szkoleń itp.

Tłumaczenie symultaniczne odbywa się zazwyczaj w specjalnej kabinie bez możliwości bezpośredniego obserwowania prelegenta. Tłumacz słucha przez słuchawki wypowiedzi na sali i na bieżąco mówi do mikrofonu odpowiednie zdania w języku docelowym. W przypadku dużych instytucji, takich jak na przykład Parlament Europejski, liczba języków, na które są przekładane wystąpienia, może iść w dziesiątki. W takiej sytuacji bardzo pomocny staje się wyspecjalizowany system, który doprowadza sygnał dźwiękowy z sali do kabin tłumaczy i z powrotem oraz pozwala każdemu uczestnikowi spotkania wybrać odpowiedni dla niego język tłumaczenia.

 

Firma Televic oferuje bardzo zaawansowany i wygodny system tłumaczeń symultanicznych, który umożliwia między innymi obsługę tłumaczenia na maksymalnie 64 języki jednocześnie oraz wyświetlanie i wybór kanału z odpowiednim tłumaczeniem przez użytkownika. Transmisja materiału dźwiękowego w systemie odbywa się praktycznie bez żadnych opóźnień.

Lingua Interpreter Desk to wielokrotnie nagradzany pulpit tłumacza firmy Televic, stworzony z myślą o wygodzie użytkownika i reprezentujący nowe podejście do pracy tłumacza. W ofercie firmy jest też wersja z opcją obrazu HD 1080p/60 i synchronizacją dźwięku z ruchem warg. Uzupełnieniem pulpitu są profesjonalne słuchawki oraz zestaw słuchawki+mikrofon.

Lingua Interpreter Desk to wielokrotnie nagradzany pulpit tłumacza firmy Televic, stworzony z myślą o wygodzie użytkownika i reprezentujący nowe podejście do pracy tłumacza.

Wyjątkowa dbałość o wygodę pracy, poprawiona ergonomia i intuicyjny interfejs sprawiają, że jest to najbardziej przyjazny dla użytkownika pulpit tłumacza zawodowego dostępny dzisiaj na rynku.

Lingua Interpreter Desk to pulpit zaprojektowany przez i dla tłumaczy zawodowych.

Skonstruowany tak, aby zajmował jak najmniej miejsca na stole, pozwala optymalnie wykorzystać ograniczoną przestrzeń, jaka jest zwykle dostępna w ciasnych kabinach tłumaczy.

Sprzęt i oprogramowanie współgrają ze sobą tworząc wygodne środowisko pracy.

Wzornictwo pulpitu jest przejrzyste i minimalistyczne, nowoczesne, a jednocześnie przyjazne i zgodne z rygorystycznym standardem ISO dotyczącym urządzeń dla tłumaczy.

Dzięki pulpitowi każdy tłumacz – zatrudniony na stałe lub dorywczo, a także tłumacz niedowidzący – może wykonywać swoją pracę lepiej, być bardziej skoncentrowany, a przy tym mniej zmęczony.

Ergonomiczny kształt
Nachylenie pulpitu zostało tak dobrane, aby zapewnić optymalny kąt patrzenia na obraz i wygodne położenie dłoni przy używaniu kontrolek.
Ten ergonomiczny kształt ułatwia korzystanie z pulpitu nawet podczas długich posiedzeń.
Przystosowanie dla niewidomych w Systemie do Tłumaczeń
Doświadczenie pokazuje, że wśród tłumaczy znajduje się spore grono osób niewidomych. Dzięki ich radom udało się stworzyć szereg ułatwień oraz dodatkowo oznaczenia w języku Braille’a, pomocne przy wybieraniu właściwych funkcji oraz sygnały dźwiękowe towarzyszące korzystaniu z pulpitu.

Ekranowy interfejs użytkownika
Ekranowy interfejs użytkownika pozwala skonfigurować i dostosować ustawienia pulpitu odpowiednio do upodobań tłumacza. Ponadto stanowi cenne źródło informacji zwrotnej w trakcie wykonywanej pracy.

Najważniejsze funkcje to:
Graficzna informacja o wybranym kanale językowym, kanale wyjściowym, stanie wyciszenia kanału wejściowego/wyjściowego oraz kanale bazowym (w języku prelegenta).
Graficzna reprezentacja poziomu tłumaczenia (tłumaczenie bezpośrednie czy pośrednie).
Wskaźnik graficzny poziomu głośności.
Wyświetlanie komunikatów, aktualnego tematu porządku dziennego itd,
Przycisk do natychmiastowego wyświetlenia głównego ekranu tłumaczenia konferencji.
Plixus® Powered
Pulpit tłumacza wykorzystuje technologię Plixus. W efekcie oferuje wszystkie zalety tej innowacyjnej sieci konferencyjnej opracowanej przez firmę Televic, zapewniającej wysoką wydajność, bezpieczeństwo i niezawodność, tak ważne w zastosowaniach krytycznych.