Projekt i Wyposażenie Sal Kinowych i Widowiskowych

Pojawiliśmy się na rynku, aby zbudować markę opartą na zaufaniu klienta.

Nasz katalog: Katalog – Sale Kinowe i Widowiskowe

Z naszym wieloletnim doświadczeniem bez trudu sprostamy Państwa wysokim oczekiwaniom w zakresie modernizacji obiektów użyteczności publicznej, takich jak kina, domy kultury, teatry, sale wielofunkcyjne czy sale koncertowe.

Dzięki naszym licznym i prestiżowym realizacjom wspólnie również z naszym projektantem możemy poszczycić się wysoką pozycją na rynku krajowych i zagranicznych integratorów wyposażenia obiektów publicznych.

Wszystko za sprawą oferowanych przez nas zaawansowanych technologicznie i sprawdzonych rozwiązań. Cele, które nam przyświecają, to przemyślane oraz planowane działanie – od pierwszych ustaleń i rozmów z klientem, poprzez etap projektowania, aż do wykonania, uruchomienia i oddania w Państwa ręce sprawnie działającego, a zarazem spójnego systemu.

Trzon działalności Awaco Project stanowią cyfrowe systemy projekcji kinowej – tzw. Kino Cyfrowe DCI. Jego elementy, to urządzenia projekcji obrazu oraz kinowego dźwięku przestrzennego. Jako generalny wykonawca mieliśmy wielokrotnie sposobność instalować całe systemy kinotechniczne, a także systemy nagłośnienia elektroakustycznego, oświetlenia teatralnego, czy dokonywać adaptacji akustycznej wnętrz.

Współpracujemy bezpośrednio z producentami sprzętu kinotechnicznego i firmami z zakresu wyposażenia wnętrz. To m.in. tak znane i cenione na rynku firmy jak Barco, Dolby, JBL, Crown czy Harkness. Od początku naszej działalności jesteśmy także
autoryzowanym przedstawicielem handlowym i dystrybutorem produktów firmy Figueras – producenta najwyższej jakości foteli m.in. dla sal kinowych,
teatralnych, audytoryjnych, konferencyjnych i sportowych.

By zapewnić Państwu jak największy komfort oferujemy także kompleksową opiekę serwisową, do której jesteśmy gotowi przystąpić zarówno w chwili oddania systemu do użytkowania, jak również w dowolnym momencie jego funkcjonowania.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Od lat współpracujemy z uznanym w świecie producentem – belgijską firmą Barco która projektuje i produkuje rozwiązania przeznaczone do użytku nie tylko na rynku rozrywkowymale także rozwiązania korporacyjne i dla branży medycznej. Firma oferuje projektory do różnych wielkości ekranów i sal kinowych. Spośród bogatej oferty produktowej wyszczególnić należy rozwiązanie dla małych ekranów DP2K-8S oraz DP2K-10S . Różnorodność modeli profesjonalnych projektorów cyfrowych małej i dużej mocy świetlnej pozwoli na dobór odpowiedniej aparatury dla każdej sali kinowej. Producent oferuje projektory generujące obraz w wysokiej rozdzielczości standardu kinowego 2K i 4K. Dzięki specjalistycznemu oprogramowaniu dedykowanemu przez producenta oraz naszemu wieloletniemu doświadczeniu jesteśmy w stanie pomóc Państwu w wyborze sprzętu odpowiedniego dla projekcji filmowej także w technologii 3D oraz HFR. Urządzenia są w pełni zgodne z wymaganiami organizacji DCI – Digital Cinema Initiatives – definiującej standardy zawodowego kina cyfrowego.

Kinowy serwer filmowy stanowi samo centrum cyfrowego systemu projekcji – zapewnia możliwość przechowywania a co ważniejsze odtwarzania materiału filmowego przy wykorzystaniu projektora standardu kinowego. Stosowane w kinach specjalistyczne urządzenia zapewniają bezpieczeństwo danych filmowych oraz reklamowych przechowywanych przez użytkownika w wewnętrznej pamięci. Oferowane serwery są w pełni zgodne ze standardem hollywoodzkim: wytycznymi organizacji DCI (Digital Cinema Initiatives). W naszej ofercie znajdują się serwery przystosowane do projekcji 2D oraz 3D producentów Barco, Doremi Labs, Dolby oraz GDC Technology.

W naszej ofercie znajdują się powierzchnie projekcyjne przewidziane dla różnych form montażu:
– na stałej ramie ekranowej – ramy zakotwiczone do ściany za pomocą wsporników. System ten sprawia, że dla użytkownika widoczna jest tylko powierzchnia projekcyjna,
– ruchome – np. na sztankiecie podnoszonym w przestrzeń komina scenicznego,
– przejezdne– konstrukcja ekranu na kołach jezdnych,
– mobilne – demontowalna rama ekranowa, zapewniająca mobilność,- zwijane elektrycznie – obecnie najczęściej po ramach stałych wybierane przez użytkowników rozwiązanie,

Oferujemy powierzchnie projekcyjne oferowane przez producentów Harkness (ekrany stałe i zwijane),Screen Int (ekrany zwijane przeznaczone do sal wielofunkcyjnych) oraz MW-Screens (ekrany srebrne zwijane).

Figueras International Seating to globalna firma specjalizująca się w tworzeniu innowacyjnych i nowoczesnych foteli do obiektów użyteczności publicznej, takich jak:
– kina,
– teatry,
– sale wielofunkcyjne
– sale konferencyjne,
– centra kongresowe
– – hale sportowe
– lotniska

Hiszpańska firma zaopatruje obiekty na całym świecie. Wykonała ponad 40 tysięcy projektów i zainstalowała 100 milionów foteli. Obecna jest w 130 krajach.
Przykładowe instalacje:
– Centrum Kongresowe – Targi Kielce – system widowni wielofunkcyjnej (trybuny teleskopowe, system mobilny Mutamut)
– Filharmonia w Koszalinie – fotele teatralne
– ECS w Gdańsku – fotele i stoliki konferencyjne
– MCK w Katowicach – fotele i stoliki konferencyjne

Wieloletnia współpraca z liderami rynku nagłośnieniowego, koncernem Harmann Professional oraz Dolby Laboratories pozwala nam pochwalić się zdobytym doświadczeniem w projektowaniu i wyposażaniu w systemy dźwięku przestrzennego. Proponujemy zaimplementowanie w Państwa obiektach systemy Dolby ATMOS, Barco AURO czy też klasyczny Dolby Surround 5.1, Surround 7.1. Zupełna nowość – system Quantum Logic Immersion oferowany przez niekwestionowanego lidera rynku pro audio – Harmann Professional. Wszystkie projektowane systemy opierają się o najnowsze dostępne na rynku rozwiązania technologiczne.