Tablica Interaktywna, Tablica Multimedialna dla Szkoły i Przedszkola

Tablica Interaktywna – Obraz i interakcja to skuteczna forma edukowania.
Wszystkie dostępne produkty wraz z opisami znajdują się na naszym sklepie:

https://avintegrator.pl/13-edukacja

Dla Szkół specjalne ceny na Monitory i Tablice Interaktywne.

Dedykowanym narzędziem do prezentacji atrakcyjnych wizualnie treści i interaktywnej pracy z nimi są multimedialne tablice interaktywne. Pozwalają nauczycielowi uzupełnić lekcję o ciekawe materiały audiowizualne, uatrakcyjnić ją o interaktywne zadania, quizy, gry. Wystarczy projektor i komputer i już można zabierać uczniów w świat biologii, historii, fizyki lub zaproponować im multimedialną rozrywkę.

Połączenie efektywności projektorów i interaktywności tablic myBoard to idealne zestawienie sprzętowe. Umożliwia ono wyświetlanie obrazu z różnych źródeł, modyfikowanie go w czasie dotykowo i zapisywanie zmian do pliku. Taki sprzęt to wszechstronny, interaktywny system do nauki wspomaga przyswajanie wiedzy.

Tablica Interaktywna co to jest?

Narzędzie pracy jakim jest tablica interaktywna może przypominać zwykłą, szkolną tablicę, ale też może być narzędziem przemyślanym od projektu do wykonawstwa. Taki styl reprezentują tablice myBoard.

W swojej ofercie posiadamy tablice od 70-95″ w wersji ceramicznej oraz suchościeralnej o wysokiej odporności.

Tablica Interaktywna Zastosowanie w Szkole

Tablice Interaktywne mają bardzo szerokie zastosowanie w każdej szkole. W swoim standardzie pełni rolę identyczną jak tradycyjna zielona tablica, która jest wzbogacona o cyfrowe funkcje.  Tablica interaktywna jest to narzędzie, które jest dostosowane do każdego poziomy edukacji. Stosuje się je zarówno na etapie przedszkolnym aż po kształcenie wyższe. Dzięki zastosowaniu odpowiedniego oprogramowania zastosowanie tych urządzeń nie ma żadnego ograniczenia. Na tablicy interaktywnej możemy pisać, rysować, przeglądać internet, oglądać filmy i zdjęcia. Wybierając nasz zestaw możesz również słuchać dźwięku. Mówiąc najprościej tablica interaktywna wyświetla wszystko co udostępni nauczyciel z komputera a jej interaktywność sprawi, że każde zajęcia będą kreatywne.

Jaki Budżet Mamy na Zakup Tablicy Interaktywnej?

Trzeba jasno określić ile mamy pieniędzy do wydania i co, za daną kwotę jesteśmy w stanie nabyć. Nie ma co się oszukiwać – na najtańszy, dobry zestaw z tablicą i standardowym projektorem trzeba zapłacić min. 5000,00 zł brutto. Jeśli kwota jaką mamy do dyspozycji jest większa to bardzo dobrze – wtedy możemy już zwrócić się w stronę projektorów krótkoogniskowych wraz z głośnikami montowanymi na stałe na ścianie.

Jaki Projektor Wybrać do Tablicy?

Na pewno wielu z Państwa słyszało już podział na projektory standardowe, krótkoogniskowe i ultra- krótkoogniskowe.

O co w tym wszystkim chodzi?

Już śpieszę z odpowiedzią. Projektor standardowy wyświetla obraz o wymiarach 80” (średnia wielkość przekątnej tablicy interaktywnej) z odległości +/- 3-4m.

Natomiast projektor krótkoogniskowy pożądaną przekątną 80’’ otrzymuje już z odległości +/- 1m. Najbardziej lubianym przez użytkowników rozwiązaniem jest projektor ultra- krótkoogniskowy. Aby wyświetlić z niego obraz o rozmiarze 80’’ potrzebujemy już tylko około 0,5m odległości od wyświetlanego podłoża.

Cóż takiego zatem kryje się za tymi odległościami? W praktyce im dalej znajduje się projektor od tablicy interaktywnej, tym większy powstaje cień użytkownika na jej powierzchni.

Jaka tablica interaktywna jest najlepsza?

Cień na tablicy uniemożliwia wygodną pracę ponieważ użytkownik fizycznie zasłania sam sobie obszar, po którym pisze pisakiem. Reasumując, nie widzi tego co wprowadza się na tablicy. Oczywiście gdy użytkownik ustawi się lekko bokiem do tablicy lub odchyli się, wtedy będzie już widział efekty swojego pisania na tablicy – jest to jednak dosyć niewygodne. Różnica w cenie pomiędzy poszczególnymi typami projektorów jest znaczna i może wahać się w przedziale pomiędzy 1000,00 a nawet 3000,00 zł różnicy pomiędzy standardowym projektorem za 1500,00 zł, a ultra-krótkoogniskowym za 4000,00 czy 5000,00 zł brutto.

Jaki Rozmiar Tablicy Wybrać?

Jak wiadomo powszechnie rozmiar ważny jest i w przypadku tablicy interaktywnej. Ta zasada również obowiązuje. Ale uwaga, należy zwrócić uwagę, że dzieci do 3 klasy szkoły podstawowej nie powinny korzystać z tablic większych jak 78″. Reszta, ze względu na wzrost może używać tablic 78’’ i więcej. Tablice muszą być zainstalowane na wysokości optymalnej zarówno dla dorosłego człowieka jak i dla dziecka. Młodsze dzieci ze względu na swój wzrost mogą nie sięgać do górnego krańca tablicy. Tam mogą znajdować się opcje, których będą chciały użyć i ze względu na to zalecam wybór w tej grupie wiekowej mniejszych tablic. Do tego jeszcze zachęcam, aby tablice dla maluchów były montowane odrobinę niżej niż przewiduje standard dla dorosłego człowieka.

Dotyk czy Pisak?

Ze względu na sposób obsługi tablic dzielimy je na tzw. dotykowe i takie po których piszemy specjalnym pisakiem. Jeśli przyjrzymy się dokładnie technologii w jakich pracują poszczególne rozwiązania to dowiemy się, że w przypadku tablic dotykowych możemy spotkać technologię pozycjonowania w podczerwieni (IR), technologię optyczną, rezystancyjną oraz połączenie technologii podczerwieni z kamerami optycznymi. Natomiast w przypadku tablic „na pisaki” spotykamy tutaj głównie technologie elektromagnetyczną.

Ile kosztuje tablica interaktywna?

Koszt tablice interaktywnej generuje jej rozmiar oraz technologia na jakiej się pracuje. Dodatkowo na pytanie ile kosztuje tablica interaktywna należy odpowiedzieć jaką powierzchnie sobie Państwo życzycie. Są powierzchnie ceramiczne oraz suchościeralne. Jesteśmy zwolennikami używania tańszych ale bardziej praktycznych tablic suchościeralnych. Tablice suchościeralne nie mają powierzchni, które rozpraszają (odbijają) światło z projektora, przez co jej użytkowanie jest wygodniejsze i zdrowsze dla uczniów i nauczycieli. Koszt tablicy interaktywnej rozpoczyna się od 2.650,00 zł brutto.